piosenki ze scenki
Jak zaciekawić dzieci muzyką? Jak sprawić, żeby muzyka nie była tylko wesołym rytmem lecącym z głośników? Zapraszamy tych, którzy szukają nowości na wyjątkową „scenkę”, na której głównymi „aktorami” będą piosenki. Warsztaty „Piosenki ze scenki” to inspiracje dla nauczycieli co zrobić, żeby dzieci wstały z krzesełek i poniosła ich wyobraźnia związana z muzyką. Za sprawą wspaniałego aktora, reżysera Wiesława Łągiewki zostaniecie przeniesieni na wspólną scenę, gdzie będziecie śpiewać i tworzyć przeróżne układy i choreografie przy akompaniamencie 17 utworów. Proponujemy warsztat pomysłów na interaktywne lekcje muzyki rytmiki lub zajęcia dodatkowe.

Adresaci:
nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, świetlic szkolnych i środowiskowych

Korzyści z uczestnictwa
:
Uczestnicy szkolenia otrzymają gotowe pomysły do realizacji w zakresie aktywności muzycznej. Przypomną sobie oraz poznają nowe ćwiczenia rytmiczne, dynamiczne, artykulacyjne. Otrzymają płytę z dedykacją od samego autora Wiesława Łągiewki „Piosenki ze scenki”.

• Śpiew - ćwiczenia dykcyjne, emisyjne, rymowanki, śpiewanki, zgadywanki, piosenki tematyczne.
• Słuchanie muzyki – aktywne słuchanie muzyki, interpretacja treści słuchanych utworów.
• Ruch z muzyką – tworzenie choreografii do podkładów muzycznych. Wyzwalanie kreatywności w tworzeniu oraz
   wyczuwaniu rytmów.

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne
Termin i miejsce szkolenia: 15.05.2017 r., godz. 15.00-18.15 - Szczecin
Termin przyjmowania zgłoszeń: 5 maja 2015 r.
Cena: 180 zł brutto (cena obejmuje: szkolenie w wymiarze 4 godz. dydaktycznych, skrypt szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy oraz płytę „Piosenki ze scenki” z autografem)

Prowadzący: Wiesław Łągiewka - aktor, pedagog, reżyser widowisk muzyczno-estradowych, od 40 lat związany jest ze scenami szczecińskimi (Teatr Muzyczny, Opera i Operetka, Opera na Zamku, Teatr Polski, Teatr Krypta, Kabaret przy Krypcie, Fundacja „Pogotowie Teatralne”); wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie – prowadzenie zajęć i szkoleń w zakresie emisji głosu i dykcji.

Program do pobrania