Reforma oświaty wprowadza szereg zmian w kształtowaniu polityki kadrowej w oświacie, jak również w obszarze organizacji pracy w szkole.

Jakie są prawne aspekty tych zmian? Jakie prawa i obowiązki mają nauczyciele w związku ze zmianami? Jakie są nowe regulacje dotyczące stosunku pracy dla nauczycieli? Jakie to przynosi konsekwencje? Kto ma na to wpływ? Jaki wariant zatrudnienia warto wybrać? Na co warto się zgodzić? Jakie zmiany zostają wprowadzone w obszarze planowania i organizacji pracy w nowym roku szkolnym?

Masz mnóstwo pytań? Na tym szkoleniu na większość znajdziesz odpowiedź.

Adresaci: nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych

Termin i miejsce realizacji: 22.05.2017 r., Szczecin, godz. 15.00-18.15
Cena: 180 zł brutto (obejmuje: szkolenie, materiały szkoleniowe, zaświadczenie, serwis kawowy)
Zgłoszenia do 17 maja 2017 r.

Program szkolenia:
1. Nowa struktura aktów prawnych
2. Nowa struktura systemu oświaty
3. Nowe regulacje stosunku pracy dla nauczyciela
   • zasady rozwiązywania i zmiany umów o pracę
   • stan nieczynny
   • przeniesienie
   • zgoda na zatrudnienie w innej szkole
   • obowiązek dyrektora informowania o wolnych miejscach pracy
   • prawo do emerytury, świadczenia kompensacyjne
4. Wybrane zmiany w prawie oświatowym
   • awans zawodowy
   • art. 42 KN
   • odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli
   • orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i IPET-y
   • statut szkoły
   • podstawa programowa i ramowe plany nauczania
   • program wychowawczo-profilaktyczny
   • inne

Prowadząca:
Beata Wierzba – certyfikowana trenerka w zakresie prowadzenia szkoleń i warsztatów dla kadr systemu oświaty; dyrektorka szkoły z 14-letnim doświadczeniem praktycznego stosowania przepisów prawa oświatowego.