11 edycja kursu trenerskiego w Szczecinie

Jak zarządzać zmianą w zespołach pracowniczych?
Kompetencje i zadania lidera wobec zespołu w zmianie
Szkolenie z cyklu 7! sposobów na zarządzanie relacjami w procesie zmian

Proces zmiany obrazuje znany model krzywej. Jak skutecznie działać, będąc szefem zespołu pracowników, którzy  zaprzeczają zmianie lub są w  oporze? A co i jak wykorzystywać, gdy pojawią się zaangażowanie i eksperymentowanie jako odpowiedź na zmianę? Każdy szef w swojej karierze zmierzył się już lub wkrótce się zmierzy z procesem zmiany. Proponujemy Państwu warsztat  wspierający zadania i zachowania menedżerów w praktycznym ujęciu. Zarządzanie potrzebami własnymi menedżera i jego zespołu na poziomie wartości, możliwości i blokad.

Adresaci:
kadra zarządzająca oświatą

• Dream manager, czyli zarządzanie oczekiwaniami pracowników.
• Perspektywa reakcji na zmianę – kiedy i  jak wygaszać sytuacje trudne a wzmacniać postawy pożądane?
  Postawy zniecierpliwienia, rezygnacji, rywalizacji  vs. partnerstwa.
• Nie zapominaj – każdy pełni rolę w Twoim zespole. Jak tym zarządzisz?
• Proces zmiany – model krzywej. Skuteczne zarządzanie zespołem pracowników w fazie  zaprzeczania, oporu,
  zaangażowania i eksperymentowania. Zadania i/a zachowania menedżerów.
• Typowe i trudne sytuacje w procesie zmian – co skutecznie wspiera działania szefa?
• Prezentacja  narzędzi  i wybranych metod gotowych do zastosowania od zaraz.

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych
Termin i miejsce szkolenia: 28.03.2017 r. (wtorek), godz. 9.00-14.00 Szczecin

Prowadząca: Beata M. Bliźniuk – doradca biznesowy, trener & coach akredytowany w  ICF, wspierający kadrę menedżerską; akredytowany konsultant HATS; absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego i programu menedżerskiego Harvard Business School z 20-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach; pasjonat motywacji i zaangażowania; ambasador etycznego biznesu.

reklama szkolenia

Inne szkolenia w ramach cyklu dla kadry zarządzającej oświatą:

Jak zacząć zmianę od siebie? Co mam i czego potrzebuję?
Gdy góra lodowa topnieje…, czyli jak skutecznie wdrażać zmiany
Jak mówić o zmianie?
Jak poradzić sobie z oporem wobec zmiany?
Jak angażować pracowników? Zarządzanie oparte na zaufaniu i odpowiedzialności
Jak pomóc pracownikom w odnalezieniu się w zmianie? Metody coachingowe w indywidualnym wsparciu

banner cykle szkoleniowe