Jak angażować pracowników?
Zarządzanie oparte na zaufaniu i odpowiedzialności
Szkolenie z cyklu 7! sposobów na zarządzanie relacjami w procesie zmian

Zaangażowanie, a raczej jego brak, dotyka obecnie coraz szerszych środowisk pracy. Dotyka nie tylko biznesu, ale i sektorów, gdzie zaangażowanie stanowi filar ich działania, jak edukacja, wolontariat czy służba społeczna. Znacząca dynamika zmian w świecie zewnętrznym stawia przed wszystkimi osobami zarządzającymi nowe wymagania. Proponujemy udział w warsztacie opartym na najnowszych i praktycznych metodach zarządzania zaangażowaniem, a ta ważna kompetencja menedżerska dostarczy jego uczestnikom wielu powodów do satysfakcji.

Adresaci:
kadra zarządzająca oświatą

• Od czego zacząć? Zasadnicze przekonania, założenia i prawa, które kierują zaangażowaniem.
• Typowe blokady motywacji. Cele osobiste a cele zawodowe – wzajemna zależność.
• Preferencje zawodowe i poziom motywacji zawodowej.
• Rozwój pracowników – zasady i pułapki.
• Kiedy i jak – Ty jako szef – odpowiadasz za brak zaangażowania?
• Cztery filary efektywnego zarządzania motywacją: delegowanie, doskonalenie  innych, wspieranie pracowników,
  budowanie zaufania –  jak je skutecznie wykorzystać?
• Praktyczne metody i narzędzia zarządzania zespołami wysokiej efektywności, tzw. podejście zorientowane na rezultaty.
• Inne narzędzia wspierające szefa – katalog 365 motywatorów budujących skuteczne relacje zawodowe.

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych
Termin i miejsce szkolenia: 11.04.2017 r. (wtorek), godz. 9.00-14.00 Szczecin

Prowadząca: Beata M. Bliźniuk – doradca biznesowy, trener & coach akredytowany w  ICF, wspierający kadrę menedżerską; akredytowany konsultant HATS; absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego i programu menedżerskiego Harvard Business School z 20-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach; pasjonat motywacji i zaangażowania; ambasador etycznego biznesu.

reklama szkolenia

Inne szkolenia w ramach cyklu dla kadry zarządzającej oświatą:

Jak zacząć zmianę od siebie? Co mam i czego potrzebuję?
Gdy góra lodowa topnieje…, czyli jak skutecznie wdrażać zmiany
Jak mówić o zmianie?
Jak poradzić sobie z oporem wobec zmiany?
Jak zarządzać zmianą w zespołach pracowniczych? Kompetencje i zadania lidera wobec zespołu w zmianie
Jak pomóc pracownikom w odnalezieniu się w zmianie? Metody coachingowe w indywidualnym wsparciu

banner cykle szkoleniowe