Treść i obowiązkowe elementy w świetle nowych przepisów prawa oświatowego
oraz zasady tworzenia aktu prawnego w praktyce

Statut nieprzypadkowo nazywany jest „konstytucją” – to najważniejszy dokument opisujący zasady funkcjonowania szkoły, placówki oświatowej. Dbanie o poprawność i aktualność zapisów statutu należy do obowiązków dyrektora jednostki. Zważywszy, że reforma systemu oświaty jest szczególnym powodem do przyjrzenia się statutom pod kątem ich zgodności z obowiązującym prawem, proponujemy szkolenie, które ułatwi osobom zarządzającym wprowadzenie zmian w statutach i dokumentach zależnych z uwzględnieniem nowych przepisów prawa oświatowego oraz zgodnie z zasadami techniki prawodawczej.

Adresaci: dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych

1. Podstawy prawne statutu szkoły w świetle nowych przepisów.
2. Zasady redagowania statutu szkoły.
3. Struktura statutu – układ treści i jego właściwa redakcja.
4. Konieczna treść statutu – z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie oświatowym.
5. Elementy treściowe regulaminów działalności organów szkoły:

- regulamin rady pedagogicznej;

- regulamin rady rodziców;

- regulamin samorządu uczniowskiego.

6. Zapisy w szkolnych systemach oceniania.
7. Propozycje określonych zapisów w statutach.
8. Przykłady statutów szkół i rozwiązań w zakresie ich treści i formy.

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych

Termin szkolenia: 19 września 2017 r, godz. 9.00-14.00

Miejsce szkolenia: Szczecin

Cena: 290 zł brutto (obejmuje: szkolenie, materiały szkoleniowe, zaświadczenie, serwis kawowy).

Zgłoszenia do 12 września 2017 r.

Na stronie www.empiria.edu.pl należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Marek Walaszek –  prawnik, nauczyciel; specjalizuje się głównie w prawie pracy, prawie oświatowym, prawie cywilnym i rodzinnym; działalność szkoleniową i doradczą prowadzi od 1999 r.; współpracuje z organem prowadzącym i związkiem zawodowym, m. in. w zakresie wykonywania stosunku pracy oraz konstruowania i zmiany aktów prawa wewnątrzzakładowego (regulaminów pracy, wynagradzania); autor licznych publikacji z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy.