Jak skonstruować
spójny, skuteczny i efektywny
program doskonalenia nauczycieli?

Proponowane szkolenie to kwintesencja doświadczenia. Oparte jest w całości na autorskich rozwiązaniach sprawdzonych w praktyce. W prosty i logiczny sposób pokazuje krok po kroku proces tworzenia programu doskonalenia nauczycieli odpowiadającego na potrzeby rozwojowe i szkoleniowe szkoły oraz przynoszącego wymierne korzyści dla jego uczestników. Wartość dodana szkolenia – pakiet narzędzi diagnostyczno-planistycznych oraz sprawozdawczych w formie papierowej i  elektronicznej do zastosowania od zaraz.

Adresaci: uczestnicy sieci współpracy liderów WDN woj. zachodniopomorskiego

Program szkolenia:

1. Spójność, skuteczność i efektywność programu doskonalenia w świetle założeń nowego systemu doskonalenia nauczycieli.
  2. Matryca "10 kroków", czyli jak sprawić, by program doskonalenia stanowił zharmonizowaną całość.
  3. Każda róża jest kwiatem – nie każdy kwiat jest różą. Potrzeby rozwojowe
    i szkoleniowe szkoły w kontekście celów i efektów programu doskonalenia.
  4. Wskaźniki, źródła pozyskania danych do pomiaru, częstotliwość pomiaru.
  5. Dobór form wsparcia. Metadziałania.
  6. Jak osadzić działania w czasie, by monitorowanie stało się błahostką – wykres Gantta.
  7. Ewaluacja i dokumentacja programu doskonalenia – minimum formalności, maksimum przydatności.

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych

Termin szkolenia: 27.11.2016 r. (środa), godz. 10.00-17.00

Miejsce szkolenia: Szczecin

Cena: dla uczestników sieci liderów WDN – nieodpłatnie; dla pozostałych – 290 zł

Zgłoszenia: www.empiria.edu.pl, zakładka "Zgłoszenia – otwarte"

Prowadząca: Olga Oczkowska-Fiuk – absolwentka filologii polskiej, zwolenniczka logicznego rozumowania oraz rozwiązań systemowych, autorka wielu narzędzi wspomagających proces planowania, monitorowania oraz dokumentowania działań szkoleniowych i rozwojowych; zawodowo: wiceprezes EMPIRII, certyfikowany trener, doradca biznesowy podmiotów ekonomii społecznej, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu, realizacji oraz rozliczaniu projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym dla kadr systemu oświaty (m.in. pilotaż nowego systemu doskonalenia w powiecie gryfickim).