SZKOŁA A SKONFLIKTOWANI RODZICE UCZNIA
Konsekwencje ograniczenia władzy rodzicielskiej, orzeczenia rozwodu, konkubinatu w pracy nauczyciela

Zadania stojące przed kadrą pedagogiczną wymagają poznania podstawowych pojęć z zakresu prawa rodzinnego. Umiejętności zdobyte na szkoleniu wyeliminują ryzyko ponoszenia odpowiedzialności za nieuprawnione ujawnienie informacji o uczniu. Uczestnicy szkolenia otrzymają narzędzia pozwalające na przekazanie zdobytej wiedzy pozostałym członkom rady pedagogicznej.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• podniesienie komfortu pracy nauczycieli narażonych na uczestniczenie w konflikcie między rodzicami ucznia,
  • podejmowanie działań z uwzględnieniem sytuacji prawnej ucznia w przypadku ograniczenia władzy rodzicielskiej, orzeczenia rozwodu lub pozostawania w związku nieformalnym jego rodziców,
  • wypracowanie skutecznych procedur reagowania w sytuacji konfliktu pomiędzy rodzicami ucznia,
  • efektywne komunikowanie się z sądami i organami ścigania,
  • uniknięcie negatywnych konsekwencji prawnych błędów popełnianych w kontaktach
    ze skonfliktowanymi rodzicami.

• W jakiej sytuacji prawnej znajduje się dziecko podczas rozwodu, a także po rozwodzie rodziców.
  • Jakie konsekwencje w kontaktach ze szkołą ma częściowe ograniczenie praw rodzicielskich.
    Jakie prawa mają osoby żyjące w konkubinacie/związkach nieformalnych w stosunku
    do dziecka swojego partnera.
  • Jakich informacji i komu może udzielać nauczyciel na temat ucznia.
  • Jak odpowiadać na pisma z sądu dotyczące ucznia.
  • W jakich sytuacjach powiadomić organy wymiaru sprawiedliwości.
  • Jakie są skuteczne środki prawne pomagające dziecku dotkniętemu przemocą.

Adresaci: dyrektorzy, wicedyrektorzy, pedagodzy oraz osoby zainteresowane tematyką szkolenia
Termin: 7.12.2017r. godz.10.00 – 15.00
Miejsce realizacji: Szczecin
Cena: 290 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: adwokat Katarzyna Zagata – prawnik z wieloletnim doświadczeniem procesowym, prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu; specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, karnym oraz prawie pracy; podczas szkoleń zwraca uwagę na praktyczne aspekty poruszanego zagadnienia, pokazując przykłady z sali sądowej.

Zgłoszenia: www.empiria.edu.pl, zakładka ZGŁOSZENIE – OTWARTE