Sukces szkoły zależy w dużej mierze od jakości procesów komunikacyjnych zachodzących w gronie nauczycielskim oraz w kontaktach nauczycieli z rodzicami uczniów. Znajomość koncepcji analizy transakcyjnej pozwala te skomplikowane procesy uprościć, usprawnić, tak by wszystkie strony „transakcji" odczuwały zadowolenie i satysfakcję z wzajemnych kontaktów personalnych. Zapraszamy na szkolenie, gdzie wspólnie odkryjemy, w czym tkwi sekret efektywnej komunikacji wg Erica Berne'a.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• poprawę jakości komunikowania się z osobami dorosłymi w życiu zawodowym i prywatnym
  • świadome i skuteczne reagowanie w sytuacjach trudnych interpersonalnie
  • skuteczne zarządzanie emocjami własnymi i innych w kontaktach międzyludzkich
  • zapobieżenie konfliktom i nieporozumieniom w gronie nauczycielskim

• Zasady efektywnej komunikacji i współpracy. Założenia koncepcji analizy transakcyjnej.
  • Rozpoznawanie własnego stylu funkcjonowania komunikacyjnego w relacjach z innymi
    na podstawie koncepcji analizy transakcyjnej.
  • Jak rozpoznawać i reagować na trudne zachowania komunikacyjne, np. manipulację?
  • Jak nie uruchamiać tzw. gier psychologicznych w kontaktach z innymi?
  • Dostosowywanie sposobu komunikacji do możliwości i potrzeb innych – efektywność interpersonalna.
  • Techniki radzenia sobie z emocjami własnymi i innych z wykorzystaniem tzw. stanu dorosłego.

Adresaci: nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, liderzy WDN

Termin: 9.04.2018 r., godz. 14.30-19.30

Miejsce realizacji: Szczecin

Cena: 190 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: Beata Dobińska – psycholog, certyfikowana trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej, akredytowana konsultantka Insights Discovery; absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 2-letniego stażu szkoleniowego
z zakresu terapii Gestalt, 2-letniego Programu Edukacji Psychologicznej z zakresu analizy transakcyjnej, kursu kwalifikacyjnego z zakresu terapii EEG BFB oraz rocznego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń wśród dzieci i młodzieży; od ponad 15 lat związana zawodowo z instytucjami oświatowymi, od ponad 10 lat pracuje jako psycholog w szkole, gdzie prowadzi projekty rozwojowe i szkoleniowe dla nauczycieli i rodziców.

Zgłoszenia na: www.empiria.edu.pl