Psychologiczne i prawne aspekty oceny pracy nauczyciela

Cyfrowe technologie XXI wieku w nauczaniu matematyki (BYOD)

Jak odczarować matematykę i sprawić, by uczniowie z chęcią ćwiczyli myślenie matematyczne?
Co zrobić, żeby zdanie "Jestem kiepski z matmy" przestało być używane, a zamiast tego pojawił się entuzjazm wyrażony radosnym uczestnictwem w lekcjach? Jak pomóc uczniom rozwijać głębsze rozumienie trudnych pojęć? Zadaniem nauczycieli nie jest przygotowanie ucznia na coś, ale pomóc uczniowi nauczyć się przygotowywać na wszystko. Dlatego musimy stawiać ucznia przed trudnymi i nierutynowymi zadaniami, z którymi nigdy się nie zetknął, ale dotyczącymi świata ucznia – nierozerwalnie związanego z cyfrowymi mediami. Podczas szkolenia omówione zostaną darmowe aplikacje ułatwiające pracę nauczyciela i angażujące uczniów w proces kształcenia. Przedstawione zostaną również zagrożenia, jakie niosą ze sobą technologie cyfrowe oraz sposoby radzenia sobie z tymi problemami.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• przygotowanie angażujących lekcji matematyki
  • prawidłowe dobieranie aktywności służących rozwojowi ucznia
  • obsługę programów i aplikacji użytecznych na lekcji matematyki
  • korzystanie z technologii cyfrowych w bezpieczny i zgodny z prawem sposób
  • przygotowanie listy zasobów przydatnych do wykorzystania na lekcjach matematyki

• Cyfrowe technologie na matematyce
  • Czym są cyfrowe technologie i dlaczego ich potrzebujemy?
  • Gamifikacja w edukacji
  • Praca w grupach w Internecie
  • Media społecznościowe w nauczaniu matematyki
  • Gdzie szukać ciekawych inspiracji na lekcję?

Adresaci: nauczyciele matematyki

Termin: 04 maja 2018 r., godz. 14.30-19.30

Miejsce realizacji: Szczecin

Cena: 190 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: Ryszard Markowicz – nauczyciel matematyki i informatyki w szkole podstawowej i liceum, absolwent matematyki na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studiów podyplomowych Informatyka i Technologie Informacyjne na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym; uczestnik konferencji i warsztatów międzynarodowych m.in. II Interdisciplinary Scientific Conference "Mathematical Transgressions" oraz 11th, 16th, 18th and 21th Science Projects Workshop in the FCL w Brukseli; ambasador projektu Scientix w Polsce, całym sercem i duszą wspiera zastosowanie technologii w edukacji, umiejętnie wykorzystuje ułatwienia, jakie dla edukacji tworzy postęp technologiczny; praktyk pełną gębą i nauczyciel poszukujący, który nie potrafi się nudzić.

Zgłoszenia na www.empiria.edu.pl