11 edycja kursu trenerskiego w Szczecinie

Reforma systemu oświaty oraz ostatnia nowelizacja przepisów Karty Nauczyciela nałożyła na dyrektorów szkół szereg nowych obowiązków. Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 dyrektorzy szkół będą zobowiązani w pełni stosować nowe przepisy o ocenie pracy nauczyciela, która będzie musiała być dokonywana na podstawie ustalonych przez dyrektorów regulaminów oceny pracy nauczyciela. Regulaminy te muszą uwzględniać nowe przepisy Karty Nauczyciela, nowego rozporządzenia w sprawie oceny pracy, a przede wszystkich określać wskaźniki spełnienia obowiązków nauczyciela.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• właściwe zastosowanie przepisów prawa oświatowego;
  • opracowanie i wdrożenie procedur związanych z wykonywaniem opieki i nadzoru wobec uczniów powierzonych pod opiekę szkoły;
  • wykluczenie praktyk nienależytej organizacji zajęć szkolnych i nienależytego wykonywania nadzoru nad dziećmi;
  • wykorzystanie przepisów prawa w celu ograniczenia odpowiedzialności prawnej podmiotów zarządzających opieką

• Obowiązki i uprawnienia dyrektora szkoły w związku z odpowiedzialnością porządkową pracownika.
  • Podstawy i zasady odpowiedzialności dyscyplinarnej dyrektora i nauczycieli w związku z organizacją i realizacją zajęć szkolnych.
  • Podstawy i zasady odpowiedzialności karnej dyrektora i nauczycieli w związku z organizacją i realizacją zajęć szkolnych.
  • Podstawy i zasady odpowiedzialności cywilnej dyrektora i nauczycieli w związku z organizacją i realizacją zajęć szkolnych.
  • Praktyczne zasady związane z ograniczeniem odpowiedzialności dyrektora i nauczycieli wynikającej z organizacji zajęć.

Adresaci: dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych wszystkich typów

Termin: 11 września 2018 r., godz. 10.00-15.00

Miejsce realizacji: Szczecin

Cena: 299 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: Marek Walaszek – prawnik, nauczyciel; specjalizuje się głównie w prawie pracy, prawie oświatowym, prawie cywilnym i rodzinnym; działalność szkoleniową i doradczą prowadzi od 1999 r.; współpracuje z organem prowadzącym i związkiem zawodowym, m.in. w zakresie wykonywania stosunku pracy oraz konstruowania i zmiany aktów prawa wewnątrzzakładowego (regulaminów pracy, wynagradzania); autor licznych publikacji z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy.

Zapisy na: WWW.EMPIRIA.EDU.PL