SZANOWNI PAŃSTWO

Od dnia 9 lipca do dnia 3 sierpnia 2018r.

Salon Edukacyjny EMPIRIA będzie nieczynny.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 693 543 256

Wszystkiego najlepszego na wakacje
Psychologiczne i prawne aspekty oceny pracy nauczyciela

REGULAMIN OCENY PRACY NAUCZYCIELA
(warsztaty tworzenia regulaminu oceny pracy nauczyciela)

Reforma systemu oświaty oraz ostatnia nowelizacja przepisów Karty Nauczyciela nałożyła na dyrektorów szkół szereg nowych obowiązków. Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 dyrektorzy szkół będą zobowiązani w pełni stosować nowe przepisy o ocenie pracy nauczyciela, która będzie musiała być dokonywana na podstawie ustalonych przez dyrektorów regulaminów oceny pracy nauczyciela. Regulaminy te muszą uwzględniać nowe przepisy Karty Nauczyciela, nowego rozporządzenia w sprawie oceny pracy, a przede wszystkich określać wskaźniki spełnienia obowiązków nauczyciela.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• wykorzystanie przepisów prawa oświatowego do opracowania właściwych regulaminów oceny pracy nauczyciela;
  • opracowanie wzorów regulaminów oceny pracy nauczyciela;

• Nowy system oceny pracy nauczyciela.
  • nowe przepisy określające tryb postępowania dyrektora w zakresie oceny pracy nauczyciela – Karta Nauczyciela i rozporządzenie.
  • kryteria oceny pracy nauczyciela określone w Karcie Nauczyciela.
  • Kryteria oceny przy nauczyciela określone w rozporządzeniu MEN,
  • Obowiązek ustalenia regulaminu oceny pracy nauczyciela określającego wskaźniki tej oceny i tryb ustalenia regulaminu.
  • Propozycje konstrukcji i elementów regulaminu oceny pracy nauczyciela.
  • Wypracowanie propozycji wskaźników spełnienia przez nauczycieli obowiązków nauczyciela.
  • Opracowanie szkicu projektu regulaminu oceny pracy nauczyciela.

Adresaci: dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych wszystkich typów

Termin: 11 września 2018 r., godz. 10.00-15.00

Miejsce realizacji: Szczecin

Cena: 290 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: Marek Walaszek – prawnik, nauczyciel; specjalizuje się głównie w prawie pracy, prawie oświatowym, prawie cywilnym i rodzinnym; działalność szkoleniową i doradczą prowadzi od 1999 r.; współpracuje z organem prowadzącym i związkiem zawodowym, m.in. w zakresie wykonywania stosunku pracy oraz konstruowania i zmiany aktów prawa wewnątrzzakładowego (regulaminów pracy, wynagradzania); autor licznych publikacji z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy.

Zapisy na: WWW.EMPIRIA.EDU.PL