11 edycja kursu trenerskiego w Szczecinie

Prawne aspekty odpowiedzialności dyscyplinarnej, karnej
i cywilnej nauczycieli,
czyli jakich błędów unikać w relacjach z uczniami i rodzicami.

Dąbrówka k. Poznania

Nauczyciele podlegają kilku rodzajom odpowiedzialności za nieprawidłowe zachowania wobec uczniów oraz uchybianie obowiązkom. Jakich błędów należy unikać, aby nie narazić się na odpowiedzialność dyscyplinarną, karną oraz cywilną?
Szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy prawniczej niezbędnej każdemu dyrektorowi, pedagogowi oraz nauczycielowi.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• wykorzystanie wiedzy dotyczącej odpowiedzialności nauczyciela w praktyce
  • skuteczne reagowanie na nieprawidłowe zachowania wśród pracowników szkoły
  • uniknięcie negatywnych konsekwencji błędów popełnianych wobec uczniów oraz rodziców
  • podniesienie komfortu pracy nauczycieli,
  • przekazanie wiedzy pozostałym członkom rady pedagogicznej

• Jaką odpowiedzialność mogą ponieść nauczyciele za naruszenie swoich obowiązków,
  • Jakich błędów należy unikać w kontaktach z uczniami i rodzicami – przykłady,
  • Jak przebiega postępowanie dyscyplinarne wobec nauczyciela,
  • Odpowiedzialność za winę w nadzorze z uwzględnieniem organizacji wycieczek szkolnych,
  • Odpowiedzialność karna za narażenie ucznia na niebezpieczeństwo,
  • Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych ucznia.

Termin i miejsce realizacji: 14 listopada 2018 r., godz.10.00 – 13.15;
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce k. Poznania;

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne
Cena: SZKOLENIE BEZPŁATNE - OFERTA PROMOCYJNA
Adresaci: dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych
ZGŁOSZENIA: www.empiria.edu.pl, zakładka ZGŁOSZENIE - OTWARTE

Osoba prowadząca: adwokat Katarzyna Zagata - prawnik z wieloletnim doświadczeniem procesowym. Prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, karnym oraz prawie pracy. Podczas szkoleń zwraca uwagę na praktyczne aspekty poruszanego zagadnienia, pokazując przykłady z sali sądowej.