OCHRONA DÓBR OSOBISTYCH NAUCZYCIELA,

CZYLI JAK POSTĘPOWAĆ Z ROSZCZENIOWYMI RODZICAMI I TRUDNYMI UCZNIAMI

Dyrektorzy szkół jako osoby odpowiedzialne za organizację pracy placówki powinni zapewnić nauczycielom odpowiednie warunki pracy.
Jak reagować, gdy praca nauczyciela jest zakłócana przez tzw. trudnych uczniów i roszczeniowych rodziców?
Szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy prawniczej niezbędnej każdemu dyrektorowi, pedagogowi oraz nauczycielowi.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• wypracowanie zgodnych z prawem reakcji na sytuacje konfliktowe,
  • skuteczne reagowanie na nieakceptowalne zachowania wobec kadry pedagogicznej,
  • wdrożenie procedur skutecznej ochrony nauczycieli,
  • efektywne komunikowanie się z sądami i organami ścigania,
  • utrwalenie pozytywnego wizerunku szkoły,
  • uniknięcie negatywnych konsekwencji prawnych błędów popełnianych w kontaktach z „trudnymi” uczniami i roszczeniowymi nauczycielami,
  • podniesienie komfortu pracy nauczycieli.

• Korzystanie przez nauczyciela z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
  • Dobra osobiste nauczyciela – skuteczne sposoby ochrony, postępowanie w przypadku naruszenia.
  • Zniesławienie a zniewaga – karne aspekty naruszenia czci nauczyciela, z uwzględnieniem czynów popełnianych w Internecie, na portalach społecznościowych.
  • Odpowiedzialność dyscyplinarna i karna nauczyciela – jakich błędów unikać, w jakich sytuacjach powiadomić organy wymiaru sprawiedliwości.

Adresaci: dyrektorzy, wicedyrektorzy, pedagodzy oraz osoby zainteresowane tematyką szkolenia.

Termin i miejsce realizacji:

• 15.02.2019 r. godz. 10.00 – 15.00 Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Dąbrówce (koło Poznania)
  • 22.02.2019 r. godz. 10.00 – 15.00 Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie

Cena: 349 zł brutto (obejmuje szkolenie, materiał szkoleniowy, zaświadczenie, serwis kawowy)

Osoba prowadząca: adwokat Katarzyna Zagata– prawnik z wieloletnim doświadczeniem procesowym, prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu;
specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, karnym oraz prawie pracy; podczas szkoleń zwraca uwagę na praktyczne aspekty poruszanego zagadnienia, pokazując przykłady z sali sądowej.

OFERTA SPECJALNA!!!
W przypadku uczestnictwa dwóch osób z jednej placówki przewidzieliśmy promocję!
„1 + 1 za połowę ceny”!
Warunkiem skorzystania z oferty, jest przesłanie zgłoszeń najpóźniej do 30 stycznia.