baner-zyczenia wakacje-2019

SZANOWNI PAŃSTWO

W dniach 09-24 lipca 2019 r.

Salon Edukacyjny EMPIRIA będzie nieczynny (przerwa urlopowa).

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 693 543 256

Z dniem 1 września 2019 r., zgodnie z ustawą zmieniającą Kartę Nauczyciela z dnia 13 czerwca 2019 r. znaczącej zmianie ulegają przepisy dotyczące praw i obowiązków nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje systemowa zmiana przepisów o ocenie pracy nauczyciela, zmiana w przepisach o awansie zawodowym, o wynagrodzeniu nauczycieli, oraz przepisy dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczyciela. Te przepisy są dostępne dla każdego dyrektora i nauczyciela, jednak niewiele osób ma okazję DOWIEDZIEĆ SIĘ OD PRAWNIKA, SPECJALIZUJĄCEGO SIĘ W PRAWIE OŚWIATOWYM, jak je stosować, na co uważać, jakie wprowadzić rozwiązania we własnej placówce. I mimo, że szkolenia zaplanowane są na wrzesień – zapraszamy już dzisiaj do rezerwacji miejsc.

KOMPETENCJE ZDOBYTE NA SZKOLENIU UMOŻLIWIĄ:

•  właściwe  zastosowanie nowych i zmienionych przepisów prawa oświatowego;
  • odpowiednie do intencji ustawodawcy stosowanie przepisów o zatrudnieniu nauczyciel na czas określony;
  • właściwe stosowanie przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli i stosowaniu kar porządkowych z Kodeksu Pracy;
  • właściwe stosowanie przepisów i zasad regulujących ocenę pracy nauczyciela.

1. Zmiany w systemie oceny pracy nauczyciela, przywrócenie oceny dorobku zawodowego.
    • likwidacja kryteriów oceny pracy nauczyciela określonych w rozporządzeniu;
    • zniesienie cykliczności oceny pracy nauczyciela;
    • powrót do trzystopniowej skali oceny pracy nauczyciela;
    • nowe rozporządzenia w sprawi oceny pracy nauczyciela.
  2. Zmiany w systemie awansu zawodowego.
    • likwidacja oceny pracy nauczyciela jako warunku umożliwiającego awans – przywrócenie oceny dorobku zawodowego za okres stażu;
    • skrócenie stażu nauczyciela stażysty do 9 miesięcy – z ważnym przepisem przejściowym;
    • zmiany zasad obywania stażu przez nauczycieli stażystów i przywrócenie rozmowy kwalifikacyjnej oraz poprzedniego składu komisji;
    • skrócenie przerwy między uzyskaniem stopnia awansu zawodowego a rozpoczęciem kolejnego stażu.
  3. Zmiany w systemie zatrudniania nauczycieli.
    • zatrudnienie nauczyciela stażysty na jeden rok i nauczyciela nieposiadającego przygotowania pedagogicznego na jeden rok;
    • ograniczenie możliwości wielokrotnego zatrudniania nauczyciela na czas określony z przyczyn dotyczących organizacji nauczania – nowa regulacja opierająca się na zasadach Kodeksu Pracy (!).
  4. Zmiany w przepisach o wynagradzaniu nauczycieli:
    • konieczność zmian w regulaminach wynagradzania nauczycieli (zmiana uchwały!) oraz indywidualnych stosunków pracy niektórych nauczycieli, w szczególności nauczycieli wychowawców przedszkoli, którzy stracili dodatek za wychowawstwo!;
    • likwidacja dodatku za wyróżniającą pracę;
    • zmiana istoty dodatku za wychowawstwo jako jednego z dodatków funkcyjnych;
    • zwiększenie średnich wynagrodzeń nauczycieli
    • ustanowienie "nowego" dodatku – "jednorazowego świadczenia na start".
  5. Zmiany w przepisach o odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli.
    • ukaranie karą porządkową, o której mowa w art. 108 KP, nie wyłącza postępowania przed rzecznikiem dyscyplinarnym ani przed komisją dyscyplinarną, w przypadku, gdy za naruszenie obowiązków nauczyciela lub godności zawodu nauczyciela, które to zachowanie jednocześnie stanowiło "czyn naruszający prawa i dobro dziecka";
    • brak "przedawnienia" w przypadku popełnienia "czynu naruszającego prawa  i dobro dziecka";
  6. Przepisy przejściowe dotyczące oceny pracy nauczyciela i awansu zawodowego.

Prowadzący: Marek Walaszek –  prawnik, nauczyciel; specjalizuje się głównie w prawie pracy, prawie oświatowym, prawie cywilnym i rodzinnym; działalność szkoleniową i doradczą prowadzi od 1999 r.; współpracuje z organami prowadzącymi i związkami zawodowymi, m.in. w zakresie wykonywania stosunku pracy oraz konstruowania i zmiany aktów prawa wewnątrzzakładowego (regulaminów pracy, wynagradzania); autor licznych publikacji z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Adresaci:   Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych

Czas trwania:  6 godzin dydaktycznych

Termin szkolenia:

Szczecin: 9 września  2019 r., godz. 10.00 – 15.00

Koszalin: 10 września  2019 r., godz. 10.00 – 15.00

Poznań: 17 września  2019 r., godz. 10.00 – 15.00

Odpłatność za szkolenie:      399 zł brutto.

Jeśli zgłosisz się do 7 lipca 2019 r. – cena wynosi 299 zł brutto

Cena obejmuje: szkolenie, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat, serwis kawowy

ZGŁOSZENIA  - na stronie www.empiria.edu.pl w zakładce ZGŁOSZENIE – OTWARTE

Salon Edukacyjny EMPIRIALubię toZnajdz nas na Facebooku

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.