baner-zyczenia wakacje-2019

SZANOWNI PAŃSTWO

W dniach 09-24 lipca 2019 r.

Salon Edukacyjny EMPIRIA będzie nieczynny (przerwa urlopowa).

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 693 543 256

Reforma systemu oświaty w szkołach ponadpodstawowych

Nowe szkoły ponadpodstawowe, nowe statuty szkół. Obowiązki dyrektora i nauczycieli

1. Założenia    reformy   systemu    oświaty    w    odniesieniu    do    dotychczasowych    szkół ponadgimnazjalnych – nowe szkoły ponadpodstawowe.
  2. Szkoła ponadpodstawowa i oddziały dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej w okresie przejściowym (2019 – 2023):
    1. równoległe     istnienie     oddziałów      szkoły      ponadpodstawowej      i     oddziałów dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej;
    2. równoległa realizacja dwóch podstaw programowych.
    3. stosowanie dwóch reżimów prawnych wobec dwóch typów szkół.
  3. Nowa podstawa programowa i obowiązki dyrektorów i nauczycieli wynikające z podstawy programowej.
  4. Zadania nauczycieli w świetle przepisów ustawy Prawo oświatowe i nowych aktów wykonawczych:
    1. obowiązek opracowania nowych zestawów programów nauczania;
    2. obowiązki nauczycieli w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  5. Statut szkoły ponadpodstawowej wg. nowych przepisów.
    1. obowiązek uchwalenia nowego statutu szkoły ponadpodstawowej do 30.11.2019 r.
    2. podstawy prawne statutu szkoły w świetle nowych przepisów – tryb ustalenia statutu;
    3. zasady redagowania statutu szkoły;
    4. struktura statutu – układ treści i jego właściwa redakcja;
    5. konieczna treść statutu – z uwzględnieniem zmian w prawie oświatowym;
    6. propozycje określonych zapisów w statutach.
  6. Zasady oceniania w statucie szkoły – treść i stosowanie przepisów prawa:
    1. Uwzględnienie zasad wynikających z ustawy i z rozporządzenia w przedmiotowych zasadach oceniania.
    2. Szczegółowe rozwiązania w zakresie oceniania, np. prawo do poprawy oceny, prawo do ustalenia oceny rocznej wyższej niż przewidywana.

Prowadzący: Marek Walaszek – prawnik, nauczyciel; specjalizuje się głównie w prawie pracy, prawie oświatowym, prawie cywilnym i rodzinnym; działalność szkoleniową i doradczą prowadzi od 1999 r.; współpracuje z organami prowadzącymi i związkami zawodowymi, m.in.
w zakresie wykonywania stosunku pracy oraz konstruowania i zmiany aktów prawa
wewnątrzzakładowego (regulaminów pracy, wynagradzania); autor licznych publikacji
z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Adresaci: Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych

Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych
Termin szkolenia: 24 września  2019 r., godz. 10.00 – 15.00
Miejsce szkolenia: POZNAŃ
Odpłatność za szkolenie: 399 zł brutto.
Jeśli zgłosisz się do 7 lipca 2019 r. – cena wynosi 299 zł brutto
Cena obejmuje: szkolenie, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat, serwis kawowy

ZGŁOSZENIA  na stronie www.empiria.edu.pl w zakładce ZGŁOSZENIE – OTWARTE

Salon Edukacyjny EMPIRIALubię toZnajdz nas na Facebooku

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.