Gabriela Helińska - prezes zarządu Salonu Edukacyjnego EMPIRIA, dyrektor ODN, trener, akredytowanyc coach ICF (poziom Associated Certified Coach ACC), nauczyciel dyplomowany, koordynatorka projektów, w tym współfinansowanych ze środków UE, autorka wielu przedsięwzięć edukacyjnych i publikacji. Uhonorowana w 2002 r. Nagrodą Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, w 2003 r. Brązowym Krzyżem Zasługi,  w 2004 r. nagrodą pierwszego stopnia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, w 2006 r. odznaką honorową Ministra Gospodarki  Za Zasługi dla Turystyki.  Od 2001 roku Członek Zarządu Forum Turystyki Regionów - ogólnopolskiego stowarzyszenia na rzecz rozwoju turystyki.

EMPIRIA  Gabrieli Helińskiej to:

• Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów
  • Doświadczenie w organizacji konferencji, imprez i przedsięwzięć
  • Doświadczenie w realizacji projektów
  • Doświadczenie w zarządzaniu
  • Doświadczenie w kreowaniu
  • Doświadczenie w uczeniu się

Empiria w  prowadzeniu szkoleń i coachingu

• coach  ICF, 115 godzin coachingu indywidualnego,  215 godz. coachingu grupowego i zespołowego
  • trener , ponad  1100 godzin szkoleń
  • 11 lat pracy jako nauczyciel w szkole
  • 3 lata pracy jako trener szybkiego czytania i technik pamięciowych
  • Szkolenia dla koordynatorów regionalnych Szkolnej Giełdy Turystycznej PRZYGODA w zakresie organizacji imprez i przedsięwzięć, pozyskiwania funduszy

Empiria w organizacji konferencji, imprez i przedsięwzięć

• organizacja wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych
  • organizacja kampanii promocyjnych na temat kształcenia ustawicznego
  • organizacja strefy dziecięco-młodzieżowej i parady szkół podczas Dni Morza w Szczecinie
  • organizacja Alei Europejskiej podczas Dni Morza w Szczecinie
  • organizacja eliminacji wojewódzkich i finału ogólnopolskiego dziesięciu edycji Szkolnej Giełdy Turystycznej PRZYGODA
  • organizacja szkoleń i konferencji edukacyjnych organizacja wojewódzkiej kampanii edukacyjnej „Światło dla Oświaty”
  • organizacja imprez integracyjnych i turystycznych

Empiria w realizacji projektów

• koordynacja projektów finansowanych  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego jako kierownik projektu, ekspert do spraw szkoleń i rekrutacji, ekspert ds. promocji i rekrutacji
  • koordynacja projektów w ramach programu Interreg III A
  • koordynacja projektów z programów rządowych i samorządowych (Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin itp.)

Empiria w zarządzaniu

• praca w zarządzie spółki Salon Edukacyjny Empiria
  • dyrektor Salonu Edukacyjnego EMPIRIA -  Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
  • praca na stanowisku kierownika Ośrodka Marketingu Oświatowego Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli