• Praca z uczniem autystycznym
  • Akademia trenerów Empirii - Poznań 2020
  • Wypadki w szkole, organizacja wycieczek - Bezpeiczeństwo w szkole
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - Poznań 2020
  • Zacznij planować z nami nowy semestr szkoleniowy

AKTUALNOŚCI

Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy z tego , co się z nimi dzieje. Nie potrafią sformułować problemu, zwłaszcza, jeśli dotyczy stanu psychicznego. Co specjaliści szkolni, nauczyciele i rodzice mogą zrobić na co dzień, aby tworzyć środowisko wspierające? Przede wszystkim warto nauczyć się słuchać, co uczeń ma nam do przekazania, obserwować jego zachowania, zbierać informacje, uprawomocnić jego słowa. Cukrzyca jest chorobą, ale nikt nie każe dziecku choremu na cukrzycę się ogarnąć i z nią skończyć…jakże łatwo jednak mówimy do dziecka z zaburzeniami lękowymi: ogarnij się wreszcie, skończ z tymi lękami, masz tydzień na zaliczenie ostatniej kartkówki! Skąd to unieważnienie objawów choroby lękowej? Co robić gdy uczeń oświadczy, że ma myśli samobójcze? Praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej na szkoleniu pozwoli na zwiększenie poczucia komfortu nauczyciela w doświadczaniu własnych kompetencji w pracy z uczniem w kryzysie psychologicznym.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:
• Poznanie istotnych symptomów kryzysu, którego doświadczanie przez ucznia przekracza możliwości samodzielnego poradzenia sobie z nim
• Wypracowanie spójnej dla wszystkich pracowników szkoły (w tym pracowników niepedagogicznych) strategii wczesnej interwencji kryzysowej
• Tworzenie wspierającego środowiska nauczania ucznia w kryzysie psychologicznym z uwzględnieniem zabezpieczenia działań własnych i szkoły oraz alternatywnych form kształcenia, zgodnie z Rozp. MEN z dnia 9 VIII 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie szkoły
• Pracę na zasobach własnych nauczyciela/specjalisty szkolnego w procesie wspierania ucznia w kryzysie
• Prowadzenie efektywnej edukacji rodziców ucznia w kryzysie psychologicznym

Termin i miejsce:

5.11.2019 r. SZCZECIN

7.11.2019 r. GORZÓW WLKP.

14.11. 2019 r. KOSZALIN

Osoba prowadząca:

Małgorzata Kaczyńska – pedagog, psycholog, terapeutka, mediator; posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole, specjalista w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (organizowanie i udzielanie pomocy pp uczniom, rodzicom i nauczycielom zgodnie z przepisami prawa oświatowego). Podczas autorskich warsztatów i szkoleń zwraca szczególną uwagę na praktyczne aspekty zastosowania poruszanego zagadnienia. Prywatnie miłośniczka wizualizacji, psów rasy beagel i pieszych wędrówek.

Ekomyślnie
"Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi."
Tomasz Rybak

OPINIE KLIENTÓW

"Trenerzy Empirii to pasjonaci, zaangażowani praktycy stosujący ciekawe i niekonwencjonalne metody pracy. Szkolenia prowadzone są w sposób dynamiczny ale elastyczny. Spotkałam też fajnych ludzi – wymiana doświadczeń była niezwykle ważnym elementem szkolenia. To świetne miejsce na podnoszenie swoich kwalifikacji"

"Szkolenia profesjonalne, organizowane z dbałością o klienta. Dużo intensywnej pracy i intensywnych wrażeń. Szkolenie z prawniczką prowadzone w sposób kompetentny, na podstawie bieżących zagadnień, które mnie interesowały. Pani adwokat Katarzyna Zagata jest konkretna, świetnie przygotowania i życzliwa. Sprawnie odpowiada na zadane pytania."
"Byłam na szkoleniu z Panią Małgorzatą Kaczyńską – świetne szkolenie. Odpowiedni dobór słów, znajomość procedur pokazuje, że Pani Małgosia jest praktykiem i wie o czym mówi. Swoją dużą wiedzę przekazuje w sposób przystępny, jednocześnie jest otwarta, życzliwa i przyjazna – jak cała Empiria. Dziękuję, że jesteście."

KOMPLEKSOWA OFERTA SZKOLEŃ

Doskonalimy kompetencje najważniejszej grupy zawodowej
NAUCZYCIELI

DZISIAJ DLA JUTRA!