• Praca z uczniem autystycznym
  • Akademia trenerów Empirii - Poznań 2020
  • Wypadki w szkole, organizacja wycieczek - Bezpeiczeństwo w szkole
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - Poznań 2020
  • Zacznij planować z nami nowy semestr szkoleniowy

Gry i zabawy w edukacji polonistycznej

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko , co pomyśli głowa” sugerował wieszcz Juliusz Słowacki. Chodzi również o to, by ręka umiała napisać to, co w głowie szumi. Umiejętność czytania ze zrozumieniem, poprawnego ortograficznie pisania i gramatycznego mówienia, to najważniejsze kompetencje edukacji polonistycznej. Aby uczeń mógł być uczestnikiem kultury , korzystać z jej dóbr i czerpać inspiracje do rozwoju powinien posiąść wiedzę i umiejętności językowe.

I żeby tak się stało – lekcje języka polskiego same w sobie powinny być ciekawe i inspirujące, energetyczne i angażujące.
Zapraszamy na warsztat ciekawych lekcji opartych na tym, co nie nudzi ani ucznia, ani nauczyciela! Gry i zabawy w edukacji polonistycznej.

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• Proponowanie uczniom gier i działań, które sprawią, że nie będziecie się nudzić;
  • Aktywizowanie uczniów do twórczości z wykorzystaniem taksonomii Blooma;
  • Skuteczne ćwiczenia cichego czytania ze zrozumieniem;
  • Wykorzystanie zabaw teatralnych, przygotowanie autorskiego spektaklu;
  • Analizowanie popularnych tekstów literatury dziecięcej i wykorzystanie ich do realizowania podstawy programowej.

• Czółko,  Zajączki i inne szaleństwa, pomagające uczyć reguł ortograficznych;
  • Sztuczki i akrobacje podczas nauki części mowy czyli jak oswoić gramatykę polską;
  • Być poetą - haiku, limeryki i lepieje  jako łatwy sposób wyrażania myśli i emocji;
  • Działania reżyserskie, aktorskie i lalkarskie;
  • Czytam i rozumiem - ćwiczenie cichego czytania ze zrozumieniem;
  • „Kram z książkami” czyli  literatura dla dzieci inspirująca do własnej twórczości.

Ekomyślnie
"Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy."
Andrzej Niewinny Dobrowolski

OPINIE KLIENTÓW

"Trenerzy Empirii to pasjonaci, zaangażowani praktycy stosujący ciekawe i niekonwencjonalne metody pracy. Szkolenia prowadzone są w sposób dynamiczny ale elastyczny. Spotkałam też fajnych ludzi – wymiana doświadczeń była niezwykle ważnym elementem szkolenia. To świetne miejsce na podnoszenie swoich kwalifikacji"

"Szkolenia profesjonalne, organizowane z dbałością o klienta. Dużo intensywnej pracy i intensywnych wrażeń. Szkolenie z prawniczką prowadzone w sposób kompetentny, na podstawie bieżących zagadnień, które mnie interesowały. Pani adwokat Katarzyna Zagata jest konkretna, świetnie przygotowania i życzliwa. Sprawnie odpowiada na zadane pytania."
"Byłam na szkoleniu z Panią Małgorzatą Kaczyńską – świetne szkolenie. Odpowiedni dobór słów, znajomość procedur pokazuje, że Pani Małgosia jest praktykiem i wie o czym mówi. Swoją dużą wiedzę przekazuje w sposób przystępny, jednocześnie jest otwarta, życzliwa i przyjazna – jak cała Empiria. Dziękuję, że jesteście."

KOMPLEKSOWA OFERTA SZKOLEŃ

Doskonalimy kompetencje najważniejszej grupy zawodowej
NAUCZYCIELI

DZISIAJ DLA JUTRA!