Jak prowadzić lekcję na odległość

Czyli wszystko, co powinnaś/powinieneś wiedzieć o nauczaniu online. Webinarium dla nauczycieli XXI wieku

Potrzeba chwili, chęć wspierania uczniów w nauce, czy rekomendacja MEN sprawiają, że szukamy możliwości zdalnego prowadzenia lekcji. Jak znaleźć idealne narzędzia dla siebie i swoich uczniów? Jak zorganizować pracę online? Co przekazać rodzicom i uczniom? Gdzie znaleźć wartościowe materiały? To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy podczas webinarium “Jak prowadzić lekcje na odległość”. Co ważne, poznane aplikacje zostaną z nami na długo.Będzie można z nich korzystać także w tradycyjnym nauczaniu.

Program webinarium

1. Wideokonferencje z uczniami
    1. Podstawowe wymagania techniczne w prowadzeniu lekcji online,
    2. Jakie darmowe narzędzie wybrać? (whereby, skype, whatsapp),
    3. Jakie możliwości oferują platformy do wideokonferencji,
    4. Jak zorganizować lekcje online. Współpraca z rodzicami i uczniami.
  2. (Współ)praca w chmurze czyli co oferuje Google?
    1. Google Classroom,
    2. Dokumenty, formularze, prezentacje Google,
    3. Udostępnianie materiałów,
    4. Wspólna praca.
  3. Tworzenie ćwiczeń i gier dla uczniów online (learningapps).
  4. Lekcja odwrócona ze SMART Learning Suite Online.
  5. Gotowe materiały w sieci - jak je znaleźć i jak porządkować?
    (między innymi: Epodreczniki, Scholaris, Khan Academy, PiStacja, Colorado, Wolne Lektury, Ninateka, Wordwall, Eduelo, edukacyjne kanały YouTube a do porządkowania materiałów online: Wakelet).

Osoba prowadząca:  Magdalena Krupińska – nauczycielka dyplomowana, trenerka w zakresie wykorzystania TIK w edukacji, moderatorka w programie “Aktywna edukacja”, autorka publikacji o tematyce edukacyjnej, w tym współautorka Ramowego programu szkolenia w zakresie wspomagania szkół w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w procesie nauczania/uczenia się ORE. Konsultantka edukacyjna SMART, dwukrotna uczestniczka konferencji dla nauczycieli w Calgary. PasjonatkaTIK w edukacji.