NAUCZYCIEL NA STARCIE - Kurs dla nauczycieli stażystów i kontraktowych w Poznaniu

04.10.2019 – 08.11.2019 Poznań

Jesteś nauczycielem, który wybrał ten zawód z myślą, że będziesz pomagał dzieciom w ich rozwoju. Jesteś dyrektorem, który zatrudnia młodego nauczyciela z wielką nadzieją, że będzie to pełen energii i pomysłów człowiek który z pasją będzie uczył dzieci.

Jaka jest rzeczywistość?

Obecnie średni wiek nauczyciela to 42 lata. Z badania OECD wynika, że jeszcze dziesięć lat temu 6,1 proc. polskich uczniów w wieku 15 lat widziało się w roli nauczyciela w dorosłym życiu. Teraz takie plany zawodowe snuje zaledwie 2,4 proc. z nich. To jeden z najgorszych wyników wśród krajów OECD.
Problem z dobrze przygotowanymi nauczycielami, rozpoczynającymi swoją karierę w szkole, dotyczy co najmniej dwóch stron: pracodawcy i pracownika.
Dyrektorzy narzekają na niskie kompetencje początkujących nauczycieli, początkujący nauczyciele frustrują się brakiem skuteczności swoich działań.
A efektem takiego stanu jest rezygnacja z pracy w tym zawodzie lub wczesne wypalenie zawodowe.
Jak rozpocząć pracę w zawodzie nauczyciela, żeby chcieć nim być przez wiele lat.
Zapraszamy na kurs kluczowych kompetencji w pracy nauczyciela.

Zapoznaj się z naszą ofertą