Związki zawodowe w szkole - szkolenie w Poznaniu

Związki zawodowe w szkole

Prawa i obowiązki dyrektora wobec związków zawodowych oraz zasady współpracy ze związkami zawodowymi

Kompetencje zdobyte na szkoleniu umożliwią:

• właściwe zastosowanie przepisów prawa pracy i prawa związkowego,
  • zapoznanie z wymaganymi przez nowe przepisy procedurami współpracy
    ze związkami zawodowymi,
  • wykluczenie praktyk nienależytego postępowania w zakresie współpracy oraz ograniczenie działań przekraczających prawa związków zawodowych,
  • wykorzystanie przepisów prawa w celu ograniczenia odpowiedzialności prawnej podmiotów zarządzających szkołą i inną placówką oświatową.

1. Zadania i kompetencje związków zawodowych w świetle przepisów prawa oraz zakres współdziałania dyrektora ze związkami zawodowymi.
  • Zasady współpracy ze związkami zawodowymi w szkole.
  • Status organizacji związkowej – z którą organizacją i w jakim zakresie dyrektor musi współpracować? (zakładowa organizacja związkowa, ponadzakładowa organizacja związkowa, reprezentatywna organizacja związkowa) – w świetle zmienionej ustawy o związkach zawodowych.
  • Zakres spraw wymagających obowiązkowej współpracy dyrektora ze związkami zawodowymi i tryb tej współpracy.
  • obowiązek uzyskania opinii z reprezentatywnych organizacji związkowych
    (np. w zakresie arkusza organizacyjnego);
  • obowiązek uzgodnienia z zakładowymi organizacjami związkowymi (np. w zakresie funduszu socjalnego, regulaminu wynagradzania...);
  • obowiązek uzyskania opinii zakładowej organizacji związkowej (np. w zakresie w przypadku wypowiedzenia stosunku pracy);
  • obowiązek udzielenia informacji.
  1. Obowiązki informacyjne związków zawodowych wobec dyrektora szkoły i skutki niedopełnienia tych obowiązków przez związek zawodowy (z uwzględnieniem nowych przepisów prawa w tym zakresie).
  2. Tryb współdziałania ze związkami zawodowymi w poszczególnych obszarach obowiązkowej współpracy ze szczególnym uwzględnieniem zmian w procesie uzgadniania wymaganym przez ustawę o związkach zawodowych.

Termin i miejsce:       POZNAŃ      31.03.2020 r.

Cena:   349 zł brutto (cena obejmuje: szkolenie, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu, serwis kawowy)

OFERTA SPECJALNA: 1 + ½  - druga osoba za pół ceny (175 zł brutto)

Osoba prowadząca:   MAREK WALASZEK