• Praca z uczniem autystycznym
  • Akademia trenerów Empirii - Poznań 2020
  • Wypadki w szkole, organizacja wycieczek - Bezpeiczeństwo w szkole
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - Poznań 2020
  • Zacznij planować z nami nowy semestr szkoleniowy

AKTUALNOŚCI

Konsekwencje ograniczenia władzy rodzicielskiej, orzeczenia rozwodu, konkubinatu w pracy nauczyciela

Zadania stojące przed kadrą pedagogiczną wymagają poznania podstawowych pojęć z zakresu prawa rodzinnego. Umiejętności zdobyte na szkoleniu wyeliminują ryzyko ponoszenia odpowiedzialności za nieuprawnione ujawnienie informacji o uczniu. Uczestnicy szkolenia otrzymają narzędzia pozwalające na przekazanie zdobytej wiedzy pozostałym członkom rady pedagogicznej.

• W jakiej sytuacji prawnej znajduje się dziecko podczas rozwodu, a także po rozwodzie rodziców.
• Jakie konsekwencje w kontaktach ze szkołą ma częściowe ograniczenie praw rodzicielskich. Jakie prawa mają osoby żyjące w konkubinacie/związkach nieformalnych w stosunku do dziecka swojego partnera.
• Jakich informacji i komu może udzielać nauczyciel na temat ucznia.
• Jak odpowiadać na pisma z sądu dotyczące ucznia.
• W jakich sytuacjach powiadomić organy wymiaru sprawiedliwości.
• Jakie są skuteczne środki prawne pomagające dziecku dotkniętemu przemocą.

Osoba prowadząca:

adwokat Katarzyna Zagata – prawnik z wieloletnim doświadczeniem procesowym, prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu; specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, karnym oraz prawie pracy; podczas szkoleń zwraca uwagę na praktyczne aspekty poruszanego zagadnienia, pokazując przykłady z sali sądowej.

Ekomyślnie
"Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem, jakie masz."
Bob Marley

OPINIE KLIENTÓW

"Trenerzy Empirii to pasjonaci, zaangażowani praktycy stosujący ciekawe i niekonwencjonalne metody pracy. Szkolenia prowadzone są w sposób dynamiczny ale elastyczny. Spotkałam też fajnych ludzi – wymiana doświadczeń była niezwykle ważnym elementem szkolenia. To świetne miejsce na podnoszenie swoich kwalifikacji"

"Szkolenia profesjonalne, organizowane z dbałością o klienta. Dużo intensywnej pracy i intensywnych wrażeń. Szkolenie z prawniczką prowadzone w sposób kompetentny, na podstawie bieżących zagadnień, które mnie interesowały. Pani adwokat Katarzyna Zagata jest konkretna, świetnie przygotowania i życzliwa. Sprawnie odpowiada na zadane pytania."
"Byłam na szkoleniu z Panią Małgorzatą Kaczyńską – świetne szkolenie. Odpowiedni dobór słów, znajomość procedur pokazuje, że Pani Małgosia jest praktykiem i wie o czym mówi. Swoją dużą wiedzę przekazuje w sposób przystępny, jednocześnie jest otwarta, życzliwa i przyjazna – jak cała Empiria. Dziękuję, że jesteście."

KOMPLEKSOWA OFERTA SZKOLEŃ

Doskonalimy kompetencje najważniejszej grupy zawodowej
NAUCZYCIELI

DZISIAJ DLA JUTRA!